• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

Otellerde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

Otellerde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

 

COVID-19 pandemisi kapsamında konaklama tesislerinde enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için bakanlığımız tarafından önerilen korunma, kontrol ilkeleri ve uygulamalara ilaveten UVC Hava Sterilizasyon sistemlerinin kullanımı ile gerek çalışanlarınızın, gerekse de otel misafirlerinizin sağlığını korumanız ve bulaşıcı hastalıkların riskini en aza indirgemeniz mümkündür. 

Mevcut önlemler (dezenfektanlar, ateş ölçümlemesi, sosyal mesafe kuralları ve personel eğitimi vb.), oldukça gerekli olmasına karşın, COVID-19 enfeksiyonunun ana bulaşma yolu olan; virüsü taşıyan kişinin konuşma, öksürme ve hapşırması sırasında ortaya çıkan damlacıkları etkisiz kılma adına bir önlem içermemektedir. Bu nedenle alınan önlemler yerinde ancak yetersizdir.

UV Safe Air Eco ve UV Safe Air hava sterilizasyon sistemleri ile,  otel odaları, toplantı salonları, lobi vb ortak kullanım alanları gibi tüm kapalı alanlarda, gün boyunca sürekli olarak iç havanın sterilize edilmesi mümkündür. Böylece, havada asılı kalan damlacıkların yaratacağı bulaşıcılık riskini de en aza indirgemiş oluruz.

Damlacıkların yüzeyi kirletmesi nedeniyle, yüzeylerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi alınması istenilen önlemler arasındadır. Yüzeylerin dezenfeksiyonu için kimyasal ürünler ile sterilizasyon mümkün olmasına karşın, her yere uygulandığından emin olmak ve ölçümleyebilmek mümkün değildir.

UV Surface Eco ürünümüz ile (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin dezenfeksiyonunu sağlamak ve özel olarak kalibre edilmiş, yeterli UV dozuna maruz kaldığında renk değiştiren dozimetreler ile odanın her yerinin yeteri dozda UV-C’ ye maruz kaldığının ölçümlenerek dokümantasyonu mümkündür. Sterilize edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco cihaz veya UV Surface yüzey sterilizasyon cihazımız kullanılabilir.

Sterilizasyon açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer bölüm de özellikle ortak kullanıma açık tuvaletlerdir. Bu bölümde hem hava hem de yüzey sterilizasyonu konusunda ihtiyacımızı tek bir cihaz ile çözmek mümkündür.

DuoProtect Hava ve Yüzey sterilizasyon cihazı sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde sterilize edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

Kanal ve Santral Tipi Klima sistemleriyle ısıtma ve soğutma sağlayan otellerimizin bu havalandırma kanalları içinde de önlemler alması gerekecektir. Bu noktada kanal ve santral tipi klimalar için kaset tipi sterilizasyon sistemlerimiz ihtiyacınızı çözmek için uygun ve ekonomik bir çözüm olacaktır. Kaset tipi Sterilizasyon sistemi üfleme yerlerinden önce havalandırma sistemlerinin içine takılır ve bu sayede, geçen hava üfleme kanalından çıkmadan önce sterilize edilmiş olur. Burada havanın debisi, sıcaklık, nemi kanal büyüklüğü gibi unsurlara bağlı olarak değişen ve projeye uygun çözümler üreten bir sistemden bahsetmekteyiz. Aynı zamanda gözle görünmeyen, kapalı bir alan içerisinde yer alan bu cihazın çalışıp çalışmadığı, lambaların durumu vb. bilgi alınabilir olması gerekmektedir. Bu noktada Kanal ve Santral Tipi Klimalar için Kaset Tipi Sterilizasyon sistemimiz tüm gerekliliklere cevap verebilecek uygun bir çözümdür.

 

Tüm bu sistemler elbette ki Konaklama tesisleri için ek bir külfet ve yatırım gerektirecektir. Ancak turizmin en büyük gelir getiren sektörlerden biri olduğu ve riskin yüksek olması durumunda tesisin kapatılmak zorunda kalınması veya talepte oluşacak daralmaların tesisi uğratacağı zarar çok daha büyük seviyede olabilir. Gerek tesisin itibarı gerekse de çalışanların ve misafirlerin sağlığına verilen önemin arttırılarak sosyal sorumluluğunun yerine getirilmesi anlamında turizm sektörü lokomotif işletmelerinin de elini taşın altına koyması gerekmektedir.

Hem maddi hem manevi yönden ağır şekilde tecrübe ettiğimiz bu salgın hastalığın, yeni normalleşme süreci içerisinde bizleri tekrardan evlerimize hapsetmesine engel olmak, insan sağlığına verdiğimiz önemi arttırmak ve turizm geliri açısından ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilmek için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.