• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

Eğitim Kurumlarında UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

Eğitim Kurumlarında UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

 

COVID-19 pandemisi kapsamında kreşlerde, gündüz bakımevlerinde ve okul öncesi eğitim kurumlarında, anaokulu, ilk öğretim, lise ve üniversitelerde enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için önerilen korunma, kontrol ilkeleri ve uygulamalara ilaveten UVC Hava Sterilizasyon sistemlerinin kullanımı ile gerek çocuklarımızın, gençlerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığını, gerekse de onların ailelerin sağlığını korumamız ve bulaşıcı hastalıkların riskini en aza indirgememiz mümkündür. 

Mevcut önlemler, eğitim binalarımızın girişinde öğrencilerin kontrolden geçirilmesi, içerde gerekli hijyen koşullarına ve sosyal mesafe kurallarına uymasına dayanır. Ancak, bu salgın hastalığın kuluçka döneminde de bulaşıcılığının mümkün olduğu ve aynı zamanda herhangi bir belirti olmaksızın da bu hastalığa yakalanmış birçok vakanın olduğu bilinmektedir. Bu nedenle alınan önlemler yerinde ancak yetersizdir.

UV Safe Air Eco ve UV Safe Air hava sterilizasyon sistemleri ile,  sınıf, koridor ve idari personelin çalışma odaları gibi tüm kapalı alanların, gün boyunca sürekli olarak iç havanın sterilize edilmesi mümkündür. Böylece, havada asılı kalan damlacıkların yaratacağı bulaşıcılık riskini de en aza indirgemiş oluruz.

Damlacıkların yüzeyi kirletmesi nedeniyle, yüzeylerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi alınması istenilen önlemler arasındadır. Yüzeylerin dezenfeksiyonu için kimyasal ürünler ile sterilizasyon mümkün olmasına karşın, her yere uygulandığından emin olmak ve ölçümleyebilmek mümkün değildir.

UV Surface Eco ürünümüz ile (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin dezenfeksiyonunu sağlamak ve özel olarak kalibre edilmiş, yeterli UV dozuna maruz kaldığında renk değiştiren dozimetreler ile odanın her yerinin yeteri dozda UV-C’ ye maruz kaldığının ölçümlenerek dokümantasyonu mümkündür. Sterilize edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco cihaz veya UV Surface yüzey sterilizasyon cihazımız kullanılabilir.

Sterilizasyon açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer bölüm de tuvaletlerdir. Bu bölümde hem hava hem de yüzey sterilizasyonu konusunda ihtiyacımızı tek bir cihaz ile çözmek mümkündür.

DuoProtect Hava ve Yüzey sterilizasyon cihazı sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde sterilize edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

Tüm bu sistemlerin elbette ki Eğitim Kurumlarımız için ek bir külfet ve yatırım gerektirecektir. Ancak eğitim kurumlarımızın kapalı kalması, öğrencilerin eğitimlerini sanal ortamlardan yapmaya çalışması da birçok açıdan hem günümüz hem de geleceğimiz için büyük sorunlara neden olabilecektir. Eğitim sistemi içerisinde yer alan milyonlarca çocuk ve gencimizin, bu ortamlardan kapacakları bulaşıcı hastalıkları evlerine taşıma ihtimallerini de ayrıca unutmamak gerekir.

Hasarı ağır olacak şekilde tecrübe ettiğimiz bu salgın hastalığın, yeni normalleşme süreci içerisinde bizleri tekrardan evlerimize hapsetmesine engel olmak ve insan sağlığına verdiğimiz önemi arttırmak için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.