• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

Spor Salonlarında UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

Spor Salonlarında UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

 

COVID-19 enfeksiyonunun ana bulaşma yolu virüsü taşıyan kişinin konuşma, öksürme ve hapşırması sırasında ortaya çıkan damlacıklardır. Damlacıklarla kirlenen yüzeylerle temas eden ellerin ağız, burun ya da gözlere dokunulması ile de hastalık bulaşabilir. Bu nedenle hem spor salonu çalışanı hem de sporcuların, COVID-19 kapsamında sağlığını korumak için içerideki havanın insanların bulunduğu süre boyunca sürekli şekilde sterilize edilmesi mümkündür.

Salon büyüklüğü ve içerideki kişi sayısına göre farklı çözümler oluşturulabilir. Hava Sterilizasyon sistemlerimiz içerisinde Eco modeller daha çok ufak ve kişi sayısının az olduğu yerler için tasarlanmıştır. Ancak spor salonlarında gerek alan büyüklüğü, gerekse de kişi sayısı açısından bakıldığında UV Safe Air doğru bir çözüm olacaktır.

UV Safe Air hava sterilizasyon sistemi de yine farklı güçlerde modellere sahiptir. 30,60 ve 90 metrekarelik alanlara 1 er adet cihaz ile saatte 3 kez havanın cihaz içerisinden geçirilerek sterilize edilmesi mümkünken, daha büyük metrekare alanlara yine metreküp hesabına göre en güçlü modelden 1’den fazla cihaz koymak gerekecektir. (Örn. 180 metrekare bir spor salonuna 2 adet UV Safe Air 90 Modelinin kullanılması ile içerideki havanın saatte 3 kez çevrilerek sterilize edilmesi mümkündür.) Bu sayede içerideki havanın kalitesini de arttırmak ve aynı zamanda sporculara daha kaliteli bir ortam oluşturmak mümkündür.

Damlacıkların yüzeyi kirletmesi nedeniyle, yüzeylerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi gerekmektedir.  Yüzeylerin dezenfeksiyonu için UV Surface Eco ürünümüz ile salon kapandıktan sonra (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin dezenfeksiyonunu sağlamak mümkün olacaktır. Sterilize edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco cihaz veya UV Surface yüzey sterilizasyon cihazımız kullanılabilir.

Sterilizasyon açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer bölüm de soyunma kabinleri ve tuvaletlerdir. Bu bölümde hem hava hem de yüzey sterilizasyonu konusunda sorunumuzu tek bir cihaz ile çözmek mümkündür.

DuoProtect Hava ve Yüzey sterilizasyon cihazı sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde sterilize edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

Tüm bu sistemleri elbette ki Spor Salonu için ek bir külfet ve yatırım gerektirecektir. Ancak salonun tamamen kapalı kalmasının uğratacağı zarar çok daha ağır olacaktır. Hasarı ağır olacak şekilde tecrübe ettiğimiz bu salgın hastalığın, yeni normalleşme süreci içerisinde bizleri tekrardan evlerimize hapsetmesine engel olmak ve insan sağlığına verdiğimiz önemi arttırmak için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.