• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

Güzellik Merkezlerinde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

Güzellik Merkezlerinde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

 

Bilindiği üzere, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” kapsamına alınan Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında Güzellik Merkezlerinde de bazı tedbirler alınmıştır.

Bu tedbirler arasında el dezenfektanı, maske kullanımı, sosyal mesafenin korunması vb. önlemler yer almaktadır. Bu önlemlerin yanı sıra mekanın büyüklüğü ve içerideki kişi sayısına göre farklı çözümler oluşturulabilir.

 

Güzellik Merkezlerinde gerek alan büyüklüğü, gerekse de kişi sayısı açısından bakıldığında UV Safe Air hava sterilizasyon sistemi doğru bir çözüm olacaktır. UV Safe Air hava sterilizasyon sistemi farklı güçlerde modellere sahiptir. 30,60 ve 90 metrekarelik alanlara 1 er adet cihaz ile saatte 3 kez havanın cihaz içerisinden geçirilerek sterilize edilmesi mümkünken, daha büyük metrekare alanlara yine metreküp hesabına göre en güçlü modelden 1’den fazla cihaz koymak gerekecektir. Eğer küçük bölmelerden oluşan ve az kişinin bulunduğu farklı bölümler mevcut ise, o bölümler için UV Safe Air Eco hava sterilizasyon cihazımız kullanılarak daha ekonomik çözümler de oluşturulabilir.

 

Damlacıkların yüzeyi kirletmesi nedeniyle, yüzeylerin ve kullanılan aletlerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi gerekmektedir. Yüzeylerin sterilizasyonu için UV Surface Eco Yüzey Sterilizasyon sistemimiz ile Güzellik Merkezi kapandıktan sonra (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin sterilizasyonunu sağlamak mümkün olacaktır. Sterilize edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco Yüzey Sterilizasyon sistemi veya UV Surface Yüzey Sterilizasyon sistemi kullanılabilir. Güzellik Merkezinde kullanılan tüm aletlerin sterilizasyonu için de UV-C Mini Dezenfeksiyon cihazı pratik ve ekonomik bir çözüm yolu olabilir. Gerek Yüzey gerekse kullanılan aletlerin daha uzun ömürlü koruma altında olması açısından VIRUPROTEC Nanoteknolojik Koruyucu ürünümüz kullanımı kolay ve etkili bir çözümdür. VIRUPROTEC ile yüzeyleriniz uygulandığı anda tüm virüs ve bakterilerden arındırıldığı gibi 4 hafta boyunca da yüzeyin yeniden kontamine olmasını engeller.

 

Sterilizasyon açısından dikkat edilmesi gereken diğer bir bölüm de tuvaletlerdir. Bu bölümde hem hava hem de yüzey sterilizasyonu konusunda ihtiyacınızı tek bir cihaz ile çözmek mümkündür. Duo Protect Hava ve Yüzey sterilizasyon sistemi sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde sterilize edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

 

Tüm bu sistemler elbette ki Güzellik Merkezleri için ek bir külfet ve yatırım gerektirecektir. Ancak Güzellik Merkezlerinin tamamen kapalı kalmasının işletmelere uğratacağı zarar çok daha ağır olacaktır. Bedeli ağır olacak şekilde tecrübe ettiğimiz bu salgın hastalığın, yeni normalleşme süreci içerisinde bizleri tekrardan evlerimize hapsetmesine, ekonomik ve sosyal yönden etkileme olasılığına engel olmak ve insan sağlığına verdiğimiz önemi arttırmak, hastalık riskini minimuma indirmek için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.