• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

Hastanelerde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

Hastanelerde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

 

Hastanelerde çalışan sayısının fazla olması, her yaştan ve her kesimden gelen hastalar ile yakın mesafede çalışma koşulları nedeniyle, gerek hastalar gerekse de Sağlık çalışanları için COVID-19 bulaşma riskinin yüksek olduğu bir ortam mevcuttur. Bilindiği üzere, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” kapsamına alınan Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında Hastanelerde de birçok tedbirler alınmıştır.

 

Bu tedbirler arasında kimyasal kullanımı ile ortam ve yüzey dezenfeksiyonu, el dezenfektanı, maske kullanımı, ateş ölçümü, sosyal mesafenin korunması vb. önlemler yer almaktadır. Ancak yapılan dezenfeksiyonlar anlık hijyenin sağlanmasına yönelik olup, sürekli bir koruma sağlayamamaktadır. Maske kullanımı ve sosyal mesafe, gelen hastaların arasında oluşturulurken, sağlık çalışanı ile hasta arasında muayene esnasında bu tedbirin alınması mümkün değildir. Alınan önlemlerin hem sağlık çalışanları hem de hastalar açısından arttırılması ve riskin en aza indirgenmesi gerekmektedir. Bu anlamda mekanın büyüklüğü ve içerideki kişi sayısına göre farklı çözümler oluşturulabilir.

 

Polikliniklerde, hasta odalarında, çalışma ofislerinde, bekleme alanlarında, laboratuvar ve röntgen odalarında gerek alan büyüklüğü, gerekse de kişi sayısı açısından bakıldığında UV Safe Air doğru bir çözüm olacaktır. UV Safe Air hava sterilizasyon sistemi farklı güçlerde modellere sahiptir. 30,60 ve 90 metrekarelik alanlara 1 er adet cihaz ile saatte 3 kez havanın cihaz içerisinden geçirilerek sterilize edilmesi mümkünken, daha büyük metrekare alanlara yine metreküp hesabına göre en güçlü modelden ihtiyaç olan büyüklüğe uygun miktarda hesaplanarak kullanımı gerekecektir.

 

Kanal ve Santral Tipi Klima sistemleriyle ısıtma ve soğutma sağlayan Hastanelerde bu havalandırma kanalları içinde sterilizasyonu sağlamak için, kaset tipi sterilizasyon sistemlerimiz ihtiyacınızı çözmek için uygun ve ekonomik bir çözüm olacaktır. Kaset tipi Sterilizasyon sistemi üfleme yerlerinden önce havalandırma sistemlerinin içine takılır ve bu sayede, geçen hava üfleme kanalından çıkmadan önce sterilize olmuş olur. Burada havanın debisi, sıcaklık, nemi kanal büyüklüğü gibi unsurlara bağlı olarak değişen ve projeye uygun çözümler üreten bir sistemden bahsetmekteyiz. Aynı zamanda gözle görünmeyen, kapalı bir alan içerisinde yer alan bu cihazın çalışıp çalışmadığı, lambaların durumu vb. bilgi alınabilir olması gerekmektedir. Bu noktada Kanal ve Santral Tipi Klimalar için Kaset Tipi Sterilizasyon sistemimiz tüm gerekliliklere cevap verebilecek uygun bir çözümdür.

 

Damlacıkların yüzeyi kirletmesi nedeniyle, yüzeylerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi gerekmektedir. Yüzeylerin sterilizasyonu için UV Surface Eco ürünümüz ile belli periyotlarda (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin sterilizasyonunu sağlamak mümkün olacaktır. Sterilize edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü, yüksek kontaminasyon gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco cihaz veya UV Surface yüzey sterilizasyon cihazımız kullanılabilir.

 

Sterilizasyon açısından dikkat edilmesi gereken diğer bölümler de asansör ve tuvaletlerdir. Asansör ve tuvaletler gibi havalandırılması zor alanlarda, hem hava hem de yüzey sterilizasyonu konusunda ihtiyacınızı tek bir cihaz ile çözmek mümkündür. Duo Protect Hava ve Yüzey sterilizasyon cihazı sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde sterilize edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

 

Tüm bu sistemler elbette ki Hastaneler için ek bir külfet ve yatırım gerektirecektir. Ancak bir sağlık kuruluşunun tamamen kapalı kalmasının uğratacağı zarar hem sağlık sisteminin işleyişi hem de ekonomik açıdan çok daha ağır olacaktır. Bedeli ağır olacak şekilde tecrübe ettiğimiz bu salgın hastalığın, yeni normalleşme süreci içerisinde bizleri tekrardan evlerimize hapsetmesine, ekonomik ve sağlık yönünden etkileme olasılığına engel olmak ve insan sağlığına verdiğimiz önemi arttırmak, hastalık riskini minimuma indirmek için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.