• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

Fabrikalarda UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

Fabrikalarda UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

 

Sanayi ve Üretim Tesisleri çalışan sayısının fazla olması, uzun süreli yakın mesafede çalışma koşulları nedeniyle COVID-19 bulaşma riskinin yüksek olduğu işletmelerdir. Bilindiği üzere, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” kapsamına alınan Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında Fabrikalarda bazı tedbirler alınmıştır.

Bu tedbirler arasında el dezenfektanı, maske kullanımı, ateş ölçümü, sosyal mesafenin korunması vb. önlemler yer almaktadır. Bu önlemlerin yanı sıra mekanın büyüklüğü ve içerideki kişi sayısına göre farklı çözümler oluşturulabilir.

COVID-19 enfeksiyonunun ana bulaşma yolu virüsü taşıyan kişinin konuşma, öksürme ve hapşırma sırasında ortaya çıkan damlacıklar yolu ile olur. Fabrikalarda gerek alan büyüklüğü, gerekse de kişi sayısı açısından bakıldığında UV Safe Air doğru bir çözüm olacaktır. UV Safe Air hava sterilizasyon sistemi farklı güçlerde modellere sahiptir. 30,60 ve 90 metrekarelik alanlara 1 er adet cihaz ile saatte 3 kez havanın cihaz içerisinden geçirilerek sterilize edilmesi mümkünken, daha büyük metrekare alanlara yine metreküp hesabına göre en güçlü modelden ihtiyaç olan büyüklüğe uygun miktarda hesaplanarak kullanımı gerekecektir.

Damlacıklarla kirlenen yüzeylerle temas eden ellerin ağız, burun ya da gözlere dokunulması ile de hastalık bulaşabilir. Bu nedenle yüzeylerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi gerekmektedir. Yüzeylerin sterilizasyonu için UV Surface Eco ürünümüz ile fabrikalar kapandıktan sonra (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin sterilizasyonunu sağlamak mümkün olacaktır. Sterilize edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco cihaz veya UV Surface yüzey sterilizasyon cihazımız kullanılabilir.

Sterilizasyon açısından dikkat edilmesi gereken diğer bölümler de, tuvaletler, soyunma odaları, çalışma ofisleri, yemekhaneler ve bekleme alanlarıdır. Bu bölümlerin bazılarında yukarıda bahsettiğimiz ürünlerimiz ile çözüm üretmek mümkün olduğu gibi, tuvaletler ve soyunma odaları gibi havalandırılması zor alanlarda, hem hava hem de yüzey sterilizasyonu konusunda ihtiyacınızı tek bir cihaz ile çözmek mümkündür.  Duo Protect Hava ve Yüzey sterilizasyon cihazı sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde sterilize edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

Tüm bu sistemler elbette ki Fabrikalar için ek bir külfet ve yatırım gerektirecektir. Ancak fabrikaların tamamen veya kısmen kapalı kalmasının uğratacağı ekonomik zarar çok daha ağır olacaktır. Üretimin durması veya sekteye uğraması işletmenin uğrayacağı zararın yanı sıra üretilen malzemenin toplumdaki ihtiyacına yönelik olarak da büyük bir sıkıntıya neden olabilecek ve aynı zamanda ülkemizin ekonomisine de ciddi bir darbe vuracaktır. Bedeli ağır olacak şekilde tecrübe ettiğimiz bu salgın hastalığın, yeni normalleşme süreci içerisinde bizleri tekrardan evlerimize hapsetmesine, ekonomik ve sosyal yönden etkileme olasılığına engel olmak ve insan sağlığına verdiğimiz önemi arttırmak, hastalık riskini minimuma indirmek için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.