• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

Kültür Merkezlerinde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

Kültür Merkezlerinde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

 

Bilindiği üzere, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” kapsamına alınan Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında Kültür Merkezlerinde bazı tedbirler alınmıştır.

Bu tedbirler arasında el dezenfektanı, maske kullanımı, ateş ölçümü, sosyal mesafenin korunması vb. önlemler ile birlikte, Santral Tipi merkezi havalandırma sistemi kullanılan Kültür Merkezlerinde havalandırma sistemlerinin dezenfeksiyonu ile ilgili de bazı tedbirler alınması ön görülmüştür.

Kanal ve Santral Tipi Klima sistemleriyle ısıtma ve soğutma sağlayan Kültür Merkezlerinde, bu havalandırma kanalları içinde sterilizasyonu sağlamak için, kaset tipi sterilizasyon sistemlerimiz ihtiyacınızı çözmek için uygun ve ekonomik bir çözüm olacaktır. Kaset tipi Sterilizasyon sistemi üfleme yerlerinden önce havalandırma sistemlerinin içine takılır ve bu sayede, geçen hava üfleme kanalından çıkmadan önce sterilize olmuş olur. Burada havanın debisi, sıcaklık, nemi kanal büyüklüğü gibi unsurlara bağlı olarak değişen ve projeye uygun çözümler üreten bir sistemden bahsetmekteyiz. Aynı zamanda gözle görünmeyen, kapalı bir alan içerisinde yer alan bu cihazın çalışıp çalışmadığı, lambaların durumu vb. bilgi alınabilir olması gerekmektedir. Bu noktada Kanal ve Santral Tipi Klimalar için Kaset Tipi Sterilizasyon sistemimiz tüm gerekliliklere cevap verebilecek uygun bir çözümdür.

Merkezi sistem havalandırma kullanmayan Kültür Merkezlerinde ise içerideki havanın sterilizasyonu için gerek alan büyüklüğü, gerekse de kişi sayısı açısından bakıldığında UV Safe Air doğru bir çözüm olacaktır. UV Safe Air hava sterilizasyon sistemi farklı güçlerde modellere sahiptir. 30,60 ve 90 metrekarelik alanlara 1 er adet cihaz ile saatte 3 kez havanın cihaz içerisinden geçirilerek sterilize edilmesi mümkünken, daha büyük metrekare alanlara yine metreküp hesabına göre en güçlü modelden ihtiyaç olan büyüklüğe uygun miktarda hesaplanarak kullanımı gerekecektir.

Damlacıkların yüzeyi kirletmesi nedeniyle, yüzeylerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi gerekmektedir. Yüzeylerin sterilizasyonu için UV Surface Eco ürünümüz ile Kültür Merkezleri kapandıktan sonra (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin sterilizasyonunu sağlamak mümkün olacaktır. Sterilize edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco cihaz veya UV Surface yüzey sterilizasyon cihazımız kullanılabilir.

Sterilizasyon açısından dikkat edilmesi gereken diğer bölümler de gişeler, tuvaletler, büfeler ve bekleme alanlarıdır. Bu bölümlerin bazılarında yukarıda bahsettiğimiz ürünlerimiz ile çözüm üretmek mümkün olduğu gibi, tuvaletler gibi havalandırılması zor alanlarda, hem hava hem de yüzey sterilizasyonu konusunda ihtiyacınızı tek bir cihaz ile çözmek mümkündür. Duo Protect Hava ve Yüzey sterilizasyon cihazı sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde sterilize edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

Tüm bu sistemler elbette ki Kültür Merkezlerimiz için ek bir külfet ve yatırım gerektirecektir. Ancak sanattan ve her türlü kültürel etkinlikten uzak bir toplum olmanın ve tamamen kapalı kalan bir Kültür Merkezinin ekonomik ve sosyal anlamda zararı çok daha ağır olacaktır. Bedeli ağır olacak şekilde tecrübe ettiğimiz bu salgın hastalığın, yeni normalleşme süreci içerisinde bizleri tekrardan evlerimize hapsetmesine, ekonomik ve sosyal yönden etkileme olasılığına engel olmak ve insan sağlığına verdiğimiz önemi arttırmak, hastalık riskini minimuma indirmek için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.