• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

İbadethanelerde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

İbadethanelerde UVC ile Dezenfeksiyon Çözümleri

 

Bilindiği üzere, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” kapsamına alınan Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında ibadethanelerimizde de bazı tedbirler alınmıştır.

Bu tedbirler arasında el dezenfektanı, maske kullanımı, ateş ölçümü, sosyal mesafenin korunması vb. önlemler yer almaktadır. İbadethanelerde aynı zaman dilimi içerisinde kalabalık bir topluluğun birlikte yer alması sebebiyle, söz konusu önlemlere ilaveten mekanın büyüklüğü ve içerideki kişi sayısına göre farklı çözümler alınması gerekebilir.

İbadethanelerde gerek alan büyüklüğü, gerekse de alandaki kişi sayısı açısından bakıldığında UV Safe Air Hava sterilizasyon sistemimiz doğru bir çözüm olacaktır. UV Safe Air hava sterilizasyon sistemi farklı güçlerde modellere sahiptir. 30,60 ve 90 metrekarelik alanlara 1 er adet cihaz ile saatte 3 kez havanın cihaz içerisinden geçirilerek sterilize edilmesi mümkünken, daha büyük metrekare alanlara yine metreküp hesabına göre en güçlü modelden 1’den fazla cihaz koymak gerekecektir.

Damlacıkların yüzeyi kirletmesi nedeniyle, yüzeylerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi gerekmektedir. Yüzeylerin sterilizasyonu için UV Surface Eco ürünümüz ile ibadethane kapandıktan sonra (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin sterilizasyonunu sağlamak mümkün olacaktır. Sterilize edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco cihaz veya UV Surface yüzey sterilizasyon cihazımız kullanılabilir.

Sterilizasyon açısından dikkat edilmesi gereken diğer bölümler de abdesthane ve tuvaletlerdir. Bu bölümde hem hava hem de yüzey sterilizasyonu konusunda ihtiyacınızı tek bir cihaz ile çözmek mümkündür. Duo Protect Hava ve Yüzey sterilizasyon cihazı sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde sterilize edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

Yeni normalleşme süreci içerisinde hayatımızın her alanında tedbirler almak ve hayatımızı tedbiri elden bırakmadan ve yeni gereksinimlere göre var olan çözümleri kullanarak devam ettirmek zorundayız.

İbadethanelerimizin temizliğine ne kadar önem veriyorsak, bulaşıcı hastalıkların yayılmasını en aza indirgeyecek sterilizasyon konusunda da aynı titizlikle yaklaşmalıyız. Her yaştan ve her dinden insanımızın inancını yerine getirirken  huzurlu ve güven içerisinde olabilmeleri için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.