• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905496607715
 • https://www.twitter.com/uvcsistemleri
 • https://www.instagram.com/uvcdezenfeksiyoncihazlari/?hl=tr
 • https://www.youtube.com/channel/UCf5eauiGZUw3qoqr6D2ZxwQ
     English
  • UVC Hava ve Yüzey Temizleme Sistemleri
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • UVC Dezenfeksiyon Sistemleri

AVM'lerde UVC ile Temizleme Çözümleri

AVM'lerde UVC ile Temizleme Çözümleri

 

COVID-19 pandemisi kapsamında alışveriş merkezlerinde enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için bakanlığımız tarafından önerilen korunma, kontrol ilkeleri ve uygulamalara ilaveten UVC Hava AVM'lerde UVC ile Temizleme sistemlerinin kullanımı ile gerek çalışanlarınızın, gerekse de ziyaretçilerinizin sağlığını korumanız ve bulaşıcı hastalıkların riskini en aza indirgemeniz mümkündür. 

Mevcut önlemler (dezenfektanlar, ateş ölçümlemesi, sosyal mesafe kuralları ve personel eğitimi vb.), oldukça gerekli olmasına karşın, COVID-19 enfeksiyonunun ana bulaşma yolu olan; virüsü taşıyan kişinin konuşma, öksürme ve hapşırması sırasında ortaya çıkan damlacıkları etkisiz kılma adına bir önlem içermemektedir. Bu nedenle alınan önlemler yerinde ancak yetersizdir.

UV Safe Air Eco ve UV Safe Air hava dezenfeksiyon sistemleri ile,  yönetim ofisleri, mağazalar, mescid vb ortak kullanım alanları gibi tüm kapalı alanlarda, gün boyunca sürekli olarak iç havanın sterilize edilmesi mümkündür. Böylece, havada asılı kalan damlacıkların yaratacağı bulaşıcılık riskini de en aza indirgemiş oluruz.

Damlacıkların yüzeyi kirletmesi nedeniyle, yüzeylerin de belli periyotlar ile sterilize edilmesi alınması istenilen önlemler arasındadır. Yüzeylerin dezenfeksiyonu için kimyasal ürünler ile dezenfeksiyon mümkün olmasına karşın, her yere uygulandığından emin olmak ve ölçümleyebilmek mümkün değildir.

UV Surface Eco ürünümüz ile (içerde insan yokken) açık ışıma yoluyla yüzeylerin dezenfeksiyonunu sağlamak ve özel olarak kalibre edilmiş, yeterli UV dozuna maruz kaldığında renk değiştiren dozimetreler ile odanın her yerinin yeteri dozda UV-C’ ye maruz kaldığının ölçümlenerek dokümantasyonu mümkündür. Dezenfekte edilmek istenilen yüzeylerin çokluğu, alan büyüklüğü gibi etkenler çerçevesinde birden fazla UV Surface Eco cihaz veya UV Surface yüzey sterilizasyon cihazımız kullanılabilir.

Dezenfeksiyon açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer bölüm de özellikle ortak kullanıma açık tuvaletlerdir. Bu bölümde hem hava hem de yüzey dezenfeksiyonu konusunda ihtiyacımızı tek bir cihaz ile çözmek mümkündür.

DuoProtect Hava ve Yüzey sterilizasyon cihazı sayesinde, içerdeki hava sürekli şekilde dezenfekte edilirken, hareket sensörüne bağlı olarak devreye giren açık ışıma bölümü de kişilerin olmadığı zamanda çalışacak ve yüzeylerde oluşan bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldıracaktır.

Kanal ve Santral Tipi Klima sistemleriyle ısıtma ve soğutma sağlayan avmlerimizin bu havalandırma kanalları içinde de önlemler alması gerekecektir. Bu noktada kanal ve santral tipi klimalar için kaset tipi dezenfeksiyon sistemlerimiz ihtiyacınızı çözmek için uygun ve ekonomik bir çözüm olacaktır. Kaset tipi dezenfeksiyon sistemi üfleme yerlerinden önce havalandırma sistemlerinin içine takılır ve bu sayede, geçen hava üfleme kanalından çıkmadan önce dezenfekte olmuş olur. Burada havanın debisi, sıcaklık, nemi kanal büyüklüğü gibi unsurlara bağlı olarak değişen ve projeye uygun çözümler üreten bir sistemden bahsetmekteyiz. Aynı zamanda gözle görünmeyen, kapalı bir alan içerisinde yer alan bu cihazın çalışıp çalışmadığı, lambaların durumu vb. bilgi alınabilir olması gerekmektedir. Bu noktada Kanal ve Santral Tipi Klimalar için Kaset Tipi Dezenfeksiyon sistemimiz tüm gerekliliklere cevap verebilecek uygun bir çözümdür.

 

Tüm bu sistemler elbette ki Alışveriş Merkezleri için ek bir külfet ve yatırım gerektirecektir. Ancak perakende mağazacılıkta yüzbinlerce kişinin tercihi olan bir Alışveriş merkezinin, riskin yüksek olması durumunda kapatılmak zorunda kalınması veya düşük kapasitede ziyaretçi sayısı ile çalışmak zorunda kalmasının uğratacağı zarar çok daha büyük seviyede olabilir. Gerek AVM’nin itibarı gerekse de binlerce çalışanın ve ziyaretçinin sağlığına verilen önemin arttırılarak sosyal sorumluluğunun yerine getirilmesi anlamında alışveriş merkezi yatırımcılarının ve işletmecilerinin de riski azaltma çalışmalarına destek olması gerekmektedir.

Hem maddi hem manevi yönden ağır şekilde tecrübe ettiğimiz bu salgın hastalığın, yeni normalleşme süreci içerisinde bizleri tekrardan evlerimize hapsetmesine engel olmak, insan sağlığına verdiğimiz önemi arttırmak için ürünlerimizin ihtiyaçlarınıza çözüm olmasını ümit ederiz.